O mnie

Michal GajdaZawodowo sysadmin od 2006 roku, a z zamiłowania od lat ’90. Swoją przygodę ze światem 0 i 1 rozpocząłem w wieku kilku lat od Atari 65XE i tak ewoluowałem do dzisiejszych PeCetowych czasów. Od 2005 r. gdy za wyniki na studiach otrzymałem i pomyślnie wykorzystałem swój pierwszy voucher, stałem się szczęśliwym posiadaczem MCP, co rozpoczęło całą przygodę z certyfikacjami. W chwili obecnej dodatkowo z wykształcenia jestem po trochu też bazodanowcem, jak i hobbystycznie lubię programować z wykorzystaniem .NET, czasem PHP.

Na co dzień w zajmuję się wdrażaniem jak i administracją rozwiązań Microsoftu takich jak m.in. Active Directory, Microsoft Exchange, czy niektóre przejawy wirtualizacji. Głównie gdy można je oprzeć o systemy Windows Server Core, a szczególnie gdy możliwe jest wykorzystanie wraz z nimi PowerShell’a, gdyż skryptowe podejście do IT jest moją pasją. Z chęcią biorę udział w różnych projektach IT opierających się na rozwiązaniach PowerShell’a, dlatego też jestem otwarty na propozycję współpracy.

W ramach działalności społecznej można mnie „znaleźć” wśród wielu różnych zasobów portalu Microsoft TechNet, gdzie w 2011 roku za aktywność zostałem wyróżniony tytułem MCC. Udzielałem się również w ramach koła informatycznego „Reset” oraz byłem członkiem redakcji portalu szkoleniowego VirtualStudy.pl, gdzie gorąco zachęcam. Od 1 kwietnia (i to nie żart na prima aprilis :)) 2012 roku jestem szczęśliwym posiadaczem tytułu MVP w kategorii PowerShell. Od czasu do czas publikuję również artykuły na łamach czasopisma IT Professional.

Prywatnie jak na typowego informatyka przystało jestem pasjonatem literatury fantasy oraz sci-fi. Od czasu do czasu gdy jest z kim lubię pogrywać w szachy.

   MCP 

Skąd pomysł na bloga?

Pamięć ludzka bywa zawodna niestety, w szczególności gdy zdobytą wiedzę wykorzystujemy dość rzadko. Często wtedy nieocenione elementy naszej wiedzy, naszego doświadczenia zaczynają nam wyciekać niczym piasek przez palce. Jest to jeden z powodów powstania owego bloga. Innym powodem jest chęć podzielenia się moimi zamiłowaniami do nietypowych rozwiązań w dziedzinie IT, takich jak m.in. Windows Server Core czy wszelakie przejawy pracy z tzw. command linem, a głównie to z PowerShellem.

Początkowo ideą było stworzenie prywatnej (choć blog to raczej publicznej) bazy wiedzy opartej o własne (czasem i  nie tylko) przeżycia i doświadczenia. Większość gromadzonych tu rozwiązań zapewne znajduje się już gdzieś w sieci, niemniej zapamiętanie adresów wszystkich przydatnych stron może czasem graniczyć z cudem, a przecież nie zawsze ma się pod ręką własnego peceta.

Aktywność w sieci:

Microsoft TechNet

Microsoft Press

Koło informatyczne „Reset”

Portal VirtualStudy.pl

MVP Profile, Polscy MVP

Miesięcznik IT Professional

MSDN Developer Content Localization Team Blog

Facebook